Mahalle ve köylerde ki sorunlar, talepler, görüşlerin değerlendirilmesi ve takibi amacıyla muhtarlar ile konunun muhatabı kurumların bir araya gelmesi için düzenlenen toplantı Vali Sayın Ömer Faruk Coşkun ve Kaymakam Sayın Ömer Coşkun’un koordinasyonu ve başkanlığında Devlet Bahçeli Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapıldı.
Düzenlenen toplantıda TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Sayın Mücahit Durmuşoğlu, İlçe Belediye Başkanı Sayın M. Nuri Nuhoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mehmet Yanık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Mehmet Altun, ilçe kurum müdürleri, il genel meclisi üyeleri, okul müdürleri de bulundu.
Vali Ömer Faruk Coşkun toplantının açılış konuşmasında, "Bugün Sumbas ilçemizde, kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için özellikle kırsal alana getirilecek hizmetleri sizlerle birlikte istişare etmek üzere bu toplantıyı tertip etmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki yıl içerisinde hem KÖYDES programı çerçevesinde hem de İl Özel İdaremizin bütçesinden köylerimizdeki altyapı ile ilgili eksikliklerin giderilmesi için hep birlikte gayret gösterilecek" dedi.
Toplantıda muhtarlar sırayla söz alarak köy ve mahallelerinde ki sulama suyu, elektrik, eğitim, köy yollarının bakımı gibi talep ve sorunlarını ilettiler. Muhtarların sorun ve taleplerine yönelik toplantıda hazır bulanan kurum müdürleri, ilgili muhtarlara gerekli bilgilendirmeleri yaparak istişare ve çözümler için gerekli notları aldılar.
Mevcut faaliyetler değerlendirilip, yaz sezonu öncesinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda muhtarlar tek tek söz alarak mahallelerinin sorunlarını anlatırken Kaymakam Ömer Coşkun, yapılan hizmetler ve yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Kaymakam Coşkun, ilçe genelinde çalışmaların ayrım gözetmeksizin mahalle ve köylerde devam ettiğini belirterek “İlçe merkezimizden başlayarak en uzaktaki köylerimize kadar vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alması için çalışıyoruz” dedi.