Sumbas’ta Şubat Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı 
Gerçekleşen aylık değerlendirme toplantısına Sumbas Kaymakamı Sayın Ömer COŞKUN başta olmak üzere İlçe Jandarma Komutanımız Yüksel AYDIN, İlçe Emniyet Amirimiz Cemil DENİZ, kurum müdürlerimiz, mahalle ve köy muhtarlarımız katıldı.
Sumbas Kaymakamı Sayın Ömer COŞKUN mahalle ve köylerde yaşanan sorunları çözmek ve mahalle sakinlerinden gelen önerileri dinlemek için Belediye Konferans Salonunda muhtarlarla bir araya geldi. Ocak ayında gündeme gelen sorunların genel bir değerlendirilmesinin yapılması ardından Şubat ayında yapılacak olan çalışmalar gündeme alındı.
Mahalle ve köyler hakkında durum değerlendirmelerinin yapıldığı toplantıda ayrıca müdürlüklere bağlı ekiplerin bölgelerde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 
Yapılan toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılması planlanması değerlendirilerek muhtarlara köylerde ve mahallelerdeki okul müdürleriyle iş birliği yapılarak okuma yazma bilmeyen vatandaşların İlçe Milli Eğitim ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüne yönlendirilmesi gerektiği belirtildi.
Sumbas Kaymakamı Sayın Ömer COŞKUN toplantıda yaptığı konuşmada; “Köylerimiz ve mahallelerimizdeki sıkıntıları aktarmanız durumunda bizler de gereken çözüm önerilerini sizlere sunup sorunları ortadan kaldırmak için gayret göstereceğiz. Yine bu konuda birlikte çalışmaya, her zaman olduğu gibi devam edelim” dedi.