KAYMAKAM ÖMER COŞKUN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARININ AÇILIŞINI YAPTI
 
Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarından biri de İlçemiz Mehmetli Ortaokulunda hayat buldu.
Şehitlerimiz için Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan fuar açılışına Kaymakamımız Sayın Ömer COŞKUN, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Erol KAPLAN,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali SERT, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Kürşat AKYÜZLÜ, Mehmetli Ortaokulu Müdürümüz Sayın İsmail KASTAL,  okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok değerli halkımız katıldı.
10’u araştırma projesi olmak üzere toplam 20 adet birbirinden yaratıcı ve araştırma gücü yüksek projeler sergilendiSağlıktan Teknolojiye, Bilimden Kültüre, Coğrafyadan Kimyaya daha nice alana hitap eden projeler yöre halkı ve öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Gün boyunca başta eğitime sonsuz destek veren  Kaymakamımız  Sayın Ömer COŞKUN olmak üzere,  İlçemizin önde gelen birçok ismi sergiyi ziyaret etti. Türk gençliğinin fikirlerinin ne kadar değerli olduğu Mehmetli Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından gözler önüne serildi.