23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün; 23 Nisan 1920 yılında, milli egemenlik ilkesi ışığında Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açılması münasebetiyle çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Sumbas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı, çelenk koyma töreninin akabinde Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulunda devam etti.
Program, Kaymakam Sayın Ömer Coşkun ve Belediye Başkanı Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu’nun ilçe halkı ve çocukların bayramını kutlamasıyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından,  program İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Melih Göksu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
Kaymakam Ömer Coşkun yapmış olduğu konuşmada, “ Bağımsızlığımızın ve Milli iradenin tecelli ettiği yer olan TBMM’nin açılışının 98. Yıldönümünde sizlerle beraber olmaktan kıvanç duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde 23 Nisan 1920 günü toplanan TBMM’nin açılışı, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Cumhuriyetimizin temellerini atan kahramanlar kuşağı memleketin istikbalini emanet edecekleri çocuklara hediyelerin en büyüğünü seçmiştir.
Sevgili çocuklar bugüne yani sizin gününüze sahip çıkmak geleceğinize iradenize ve milletinize sahip çıkmak en büyük temennimizdir. İnanıyorum ki sizlerde bu anlamda büyük bir azim ve kararlılık ortaya koyacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” diye kaydetti.
Öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriler ile devam program büyük ilgiyle izlendi. Ardından program, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkun ve protokol üyeleri tarafından hediyelerin verilmesiyle sona erdi.