19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
 
19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e “Mareşallik” rütbesi ile “Gazilik” unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Gününün 97'nci yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. 
Sumbas Hükümet Konağı bahçesinde bulunana Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkalığı Çelenklerinin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ile ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla Türk Bayrağı göndere çekildi.
Çelenk sunma törenine Kaymakamımız Sayın Ömer Coşkun, Sumbas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Nuri Nuhoğlu, İlçe Jandarma Komutanımız Sayın Yüksel Aydın, İlçe Emniyet Amirimiz Sayın Cemil Deniz, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ile öğrencilerimiz, şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Jandarma Komutanlığı personeli  Asb. Kd. Üçvş Sayın Mehmet Belikırık tarafından yapılarak, İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından okunan kahramanlık şiirlerinin ardından tören  sona erdi.