18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE TÖRENLE KUTLANDI
 
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü ilçemizde duygu yüklü programla kutlandı. 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili program, Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunumu ile Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Sumbas Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.
 
Program İlçe Kaymakamımız Sn. Ömer COŞKUN, Belediye Başkanımız Sn. M. Nuri NUHOĞLU, Ak Parti İlçe Başkanımız Sn. Erol KAPLAN, İlçe Jandarma Komutanımız Sn. Yüksel AYDIN, İlçe Emniyet Amirimiz Sn. Cemil DENİZ, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanımız Sn. Gazi GÜVELOĞLU, kurum amirlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Şehitlerimiz adına saygı duruşu  ve İstiklal Marşının ardından, Kaymakamımız Sn. Ömer COŞKUN tarafından  günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
 
Sayın Kaymakamımız Ömer COŞKUN; "Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Tarih yapan ve tarih yazan bir millet olarak bugün bizlere düşen görev, Çanakkale ruhunu diri tutmak, kahraman şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere daha güvenli bir gelecek bırakıp şanlı tarihimizden aldığımız güç ile yeniden büyük ve güçlü Türkiye için yolumuza devam etmeliyiz. Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun" dedi.

Daha sonra 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 103.yıl dönümü münasebetiyle İlçemiz okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında  dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Kaymakamımız Ömer COŞKUN tarafından verildi. Program, Sumbas Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı   şiirler, oratoryo gösterisi, Çanakkale Savaşı sine vizyon gösterisinin ardından sona erdi. Konferans salonunda ki programa müteakiben şehit mezarları ve şehit aileleri ziyaret edildi. Şehit mezarları ziyaret edilerek, İlçe Müftülüğümüze bağlı din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.